Релаксација во Банско (01.09 - 30.10.2018)! Со купон од 120 денари добивате 38% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарoт во Orbilux Hotel 3*

-39%

ORBILUX HOTEL 3*- БАНСКО
2000.00 
  120.00ден.
Кол:  

  ОПИС НА ПОНУДАТА:

- ПОНУДАТА Е ПО ЛИЦЕ И ВКЛУЧУВА:

- Ноќевање во студио со појадок + вечера

- ДОплата од 1120 денари (18.30 евра) се врши на лице место во хотелот 

- Бесплатно користење на Спа центарот(базен,сауна,парна бања,фитнес центар)

- Кабловска телевизија 

- Интернет 

- Отворен паркинг

- Осигурување

- Туристичка такса

- За закуп на студио потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица

- Во студио може да престојуваат 2 возрасни + едно детДоплати во хотелот:

- За деца до 2.99 год. сместувањето е бесплатно

- За дете од 3.99 до 12.99 год. се доплаќа 7.5 евра за ноќевање со појадок, 10 евра за ноќевање со појадок и вечера и 12 евра за ноќевање со појадок, ручек и вечера

- Трето возрасно лице и дете над 13 год. потребно е да купи ваучер

- За сместување во апартман потребна е доплата од 5 евра на ден

- Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција

- Превозот не е вклучен во понудата

- Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

- Појадокот, ручекот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

- Појадок (8:00 - 10:00)
- Ручек (12:30 - 14:00)
- Вечера (19:00 - 21:00) 

  

Orbilux Hotel 3*

Лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг. Опрема за скијање може да се изнајми од самиот хотел.

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот може да се искористи од (01.09 - 30.10.2018)

- Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или email:reservations@orbilux.bg

- По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.

- Сместувањето е во студио, при максимална исполнетост

- За закуп на студио потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Orbilux Hotel 3*

str. Todorni ochi 7, Bansko 2770, Банско Бугарија

+359 749 95037

email:reservations@orbilux.bg

Локација на GoogleMap .