ПОНУДА И ПОПУСТ КОЈ НЕ СЕ ПРОПУШТА!! Пакет од 3 кератински третмани за многу оштетена коса! Со купон од 360 ден. добивате 40% попуст во Фризерско и козметичко студио"PRINCEZ STIL"

-40%

ФРИЗЕРСКИ САЛОН " ПРИНЦЕЗ СТИЛ "
3000.00 
  360.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

-Пакет од 3 кератински третмани за многу оштетена коса 
-редовната цена за 1 третман е 1000ден. а вие со овој попуст добивате 3 третмани за 1800ден.
-Трајно кератинско исправување на коса 
- еден третман трае 60 минути
-миење со маска за коса 
-фенирање
-мазна сјајна и комплетно регенерација на вашата коса 
-се користи квалитетен кератин и се добива трајно исправување на вашата коса

Доплата од 1440 денари се врши на лице место

  

  

Кератин третман на коса, исто така познат како "бразилски коса боење" и "Кератин екстракт на коса", е еден од најпопуларните третмани за нега на коса и трајно отстранување на влакна веќе неколку години. 
Овој револуционерен третман е вистинско спасение за сува, оштетена и непослушна коса, како што се враќа нејзиниот сјај и виталност, и што е најважно - тоа обезбедува долготрајни ефекти.
Структурата на косата е комбинација на комплексни протеини, кератин (90%) и вода (5-10%). Кератин е влакнести протеини кои даваат цврстина и отпорност на косата, благодарение на тоа косата може да биде отпорна на влијанието на надворешните фактори како што се третирање на руменило и препарати за боење на коса, изложеност на високи температури и сончеви зраци, студ зимски воздух итн.
  

Кои се очекуваните ефекти од третманот на кератин во косата?
Резултатот од терапијата со кератин е видливо регенериран, сјајна и правилна коса. Благодарение на овој третман, нема да губите време на фен за коса и пеглање, бидејќи ќе стане совршено мазна и сјајна. Посебна предност на овој третман е тоа што е погодна за сите видови на коса, но важно е да се нагласи дека неговите ефекти се најзабележливи на оштетената и хемиски третираната коса. Ако вашата коса е многу оштетена со сликање, заслепување или користење на апарати како што се коса спрејови и смокви, се препорачува серија од три третмани во интервали од 3 до 6 месеци.

Фризерското козметичко студио „PRINCEZ STIL“ со своето долгогодишно  искуство  ви нуди широка палета на услуги за убавина за сечии потреби.: шишање, фенирање, обликување, шатирање, нијансирање, фарбање, регенерација и обновување на вашата коса. Нуди и козметички услуги депилација, маникир, педикир масажи (релакс масажж ломи-ломи масажа, медицинска масажа,антицелулитна масажа и други козметички услуги.

  

НАПОМЕНА: Доплата од 1440 денари се врши на лице место во  Фризерско и козметичко студио"PRINCEZ STIL" 

 

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи веднаш 
- Потребна е претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Испечатениот купон треба да го прикажете во студиото,во спротивно ќе Ви се наплати по редовна цена!
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.072 234 591
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk
- За повеќе информации јавете се 072 234 591

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Фризерско и козметичко студио"PRINCEZ STIL" 

ул.Михаил Чаков бр.7а нас.Кисела Вода
(наспроти ОУ Невена Георгиева Дуња)

Локација на GoogleMap .