ПРОМОТИВНА ПОНУДА!Добивате 77% попуст на шишање + фенирање + ботокс третман на коса со професионалната линија Botu-Cure Special Care во фризерски салон Перфект во вредност од 1700 ден. по цена од 399 ден.

-77%

ФРИЗЕРСКО СТУДИО “ ПЕРФЕКТ “
1700.00 
  399.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Третман за коса (времетраење: 30 мин.)

- Шишање

- Фенирање

- Ботокс третман за коса

- Третманот се изведува со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO

 

 

 

Сега имате можност вашата коса да биде негувана од светскиот бренд KAYPRO и професионалната линија Botu-Cure Special Care. Со овој купон добивате третман од професионалната линија за коса Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO , кој вклучува ботокс, кератин и растителни пептиди.

Резултат - Во контакт со присутната вода во самото влакно, ботоксната молекула се шири, создавајќи тридимензионална мрежа која го прави влакното погусто и по волуменесто. Косата го враќа природниот протеински баланс, здрав и витален изглед.

Овој третман се состои од 4 чекори:

1 чекор: косата се мие со шампон со ботокс, кератин и и растителни пептиди за реконструкција на косата. Шампонот се нанесува полека се додека влакното не се отвори во целост. Се масира нежно, а потоа се плакне косата. Овој шампон нежно ја чисти косата и го потпомага внатрешниот процес на реконструкција. Шампонот има специфична формула која придонесува за враќање на природниот баланс на протеини во влакното.

2 чекор: по миењето, на косата се нанесува филер за реконструкција со PH 5.5 со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Филерот пенетрира длабоко во структурата на кршливата и оштетена коса, зајакнувајќи ја и обновувајќи ги оштетените делови и репарирајќи ја внатрешно. Филерот се нанесува со шприц дијагонално на секој прамен, масирајќи одмерено од врвовите кон коренот.

3 чекор: по нанесување на филерот, се нанесува реконструктивна маска со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Оваа маска со нејзината богата, густа и кремаста формула ги затвара оштетенте кутикули на влакното, поттикнувајќи го внатрешниот процес на регенерација.

4 чекор: по маската, се нанесува филер спреј за регенерација со ботокс, кератин и и растителни пептиди кој ја тонира косата, и дава волумен, доведувајќи ја косата до сјајна мекост и свиленкавост, без да ја слепува и натежнува.

 

 

ЗА КОМПАНИЈАТА:

 

Фризеркото студио Перфект постои 18 години. Рацете на искусните вработе ќе ја доведат вашата коса до перфекција.

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи веднаш 
- Потребна е претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Испечатениот купон треба да го прикажете во студиото,во спротивно ќе Ви се наплати по редовна цена!
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.072 234 591
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk
- За повеќе информации јавете се 072 234 591

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Фризерски салон "Перфект"
ул. Елисие Поповски бр.10 Капиштец
Скопје
katesmilevska@gmail.com
Работно Време:
Пон - Пет: 12:00 - 20:00
Сабота: 12:00 - 20:00

Локација на GoogleMap .