Ласерска епилација за безболно и трајно отстранување на влакна со врвниот апарат MedioStar NExT!!Искористете го овој неверојатен попуст од 74% и имајте мазна нежна и свиленкаста кожа во Дерматолошко естетска ординација „Дерма Плус“ .

-74%

ДЕРМАТОЛОШКО ЕСТЕТСКА ОРДИНАЦИЈА „ДЕРМА ПЛУС“
4500.00 
  1,190.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Третман на ласерска епилација на регија по избор:брада,надусници,пазуви,интима,потколеници,грб кај мажи,
- Трајно отстранување и ослободување од несаканите влакна.
- Третманот е потполно безбеден за Вашето здравје.
- Отстранувањето на влакната со ласер е една од 5-те најпопуларни естетски процедури и во исто време е и тренд и потреба на сите современи жени и мажи.

 Третман на ласерска епилација на регија по избор:

- Брада (редовна цена: 3000 ден. - намалена цена: 1190 ден.)
- Надусници (редовна цена: 3000 ден. - намалена цена: 1190 ден.)
- Пазуви (редовна цена: 4500 ден. - намалена цена: 1190 ден.)

Следниве попусти ги добивате со купен купон и доплата во ординацијата од 2300 ден.

- Интима (редовна цена: 7000 ден. - намалена цена: 3500 ден.) 
- Потколеници (редовна цена: 8000 ден. - намалена цена: 3500 ден.)
- Грб кај мажи (редовна цена: 12000 ден. - намалена цена: 5900 ден.)

 

  

 

Различните влакна на телото имаат различна цврстина и поради оваа причина ласерот MedioStar NExT има развиено повеќе видови на функции за епилација се со цел да се пристапи максимално успешно и да се остранат несаканите влакненца без остатоци во саланите зонВо принцип се потребни неколку третмани за да се постигне саканата цел.Останатите ласери од постарата генерација им се потребни повеќе од 5 третмани додека ASCLEPION MedioStar NExT ЛАСЕРОТ ја нуди истата услуга и подобри крајни ефекти со само 3-4 третмани во зависност од бараната регија. Третманите со Laserot ASCLEPION со голема успешност и врвни резултати се изведуваат веќе една година од страна на Прим.Д-р Коста Цветкович.

 

 

 

Тимот на Дерма плус е составен од специјалисти со богато искуство во областа на дерматологијата. Професионално и со внимание ќе пристапат кон секој Ваш проблем, ќе го одредат и препишат соодветниот третман и ќе ги следат резултатите сe до посакуваниот изглед. Покрај класичните методи и техники на работа, со употреба на врвни препарати, обучени се и за работа со современата апаратура во ординацијата и сертифицирани за апликација на ботокс. И што е најважно, секогаш се во тек со најновите техники на работа и светски достигнувања за убава и здрава кожа.
Ласерот MedioStar NExT, најновата технологија од сверата на диодни ласери која овозможува ефикасност,брзина и најважно,безболност во целина даваjки беспрекорни резултати.Неговата тајна лежи во иновацијата на полето од оптичката технологија и преку неколку слојни фокусни леќи,ласерот емитира светлина во форма на концентриран зрак создавајки на тој начин попрецизен,подлабок ефект од останатите ласери кои се користат во естетската дерматологија. Овој ласер овозможува најсофистицирани третмани на дермата од кои најизведувани се епилацијата, акните, корекција на флеки, брчки и др.

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА:ОТКАКО КЕ СЕ ПРЕВЗЕМЕ КУПОНОТ ЗАДОЛЖИТЕЛНА Е РЕЗЕРВАЦИЈА НА ТЕРМИН.

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи со претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk.
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.078 236 174.
- За повеќе информации јавете се на 078 236 174

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Дерматолошко естетска ординација „Дерма Плус“
бул. Јане Сандански бр. 84/ 3-5
(во зградата до ТЦ Бисер - Аеродром)

Работно Време:
пон. до пет. од 10:30-20:00 
саб. од 10:30 до 13:00 

Локација на GoogleMap .