20% ПОПУСТ на едно ноќевање за двајца со вклучено користење на фитнес и базен во VILLA & Spa Sparadise во Охрид за само 1200 ден.

-20%

VILLA & SPA SPARADISE ОХРИД
1500.00 
  1,200.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Ноќевање за двајца со вклучено користење на фитнес и базен
- Има можност за појадок со доплата од 2,5 евра за една особа
- Во склоп на Вилата има игротека  чие користење е вклучено во цената.

Сите патишта бодат кон нашиот смстувачки капацитет VILLA & Spa Sparadise блиску до центарот на градот,опремен за сите вкусови и сите генерации.Вилата ви нуди;сопствен бар,паркинг,игротека,сопствен Спа центар(фитнес,базен-сезонски,сауна,парна бања,салон за масажи)Свежа вода и свеж воздух ќе почуствувате само кај нас .

Игротека за најмалите

 

Додека Вие уживате во сауна и бања Вашето дете ќе биде згрижено во игротеката која е во склоп на VILLA & Spa Sparadise и нејзиното користење е вклучено во цената.

 

Villa Sparadise располага со2,3и 4 креветни соби и апартмани со дневна и спална соба.
Секоја соба има сопствени купатило,клима,TV со кабовска и wi-fi.
Во склоп на објектот има и маркет,а одалеченоста од центар е околу 2.5 км

  

Сауна
Главна цел е уживање, опуштање и потење.
Седењето во сауна трае од 10-15мин. во 3 серии, со паузи во време траење онолку колку што седиме во сауната,после секое излегување од сауната здолжително оди туширање.
Температурата најчесто варира од 60 до 120 степени,најчесто користена температура е 85 степени, за сите оние кои првапат влегуваат во сауна препорачлива температура е 60 степени, доколку седите на горната клупа температурата е повисока за 15 степени од долната.
За поудобна клима, камењта ги полеваме со вода од саунска шефла, користете исклучиво ладна вода од чешма, не од базен или топла вода од бољер.
Разликата помеѓу сауната и парната бања е во тоа што во сауната имаме сув воздух добиен со загревање на вулканските камења, а во парната бања се затоплува вода која преку парен генератор ја исполнува просторијата со влажен воздух (пареа).Заедничко е тоа што преку нивно користење ги исфрлате токсините отровите од нашето тело преку потењето.

  

Турска парна бања
Турска парна бања е уживање во просторија исполнета со пареа.
Во неа има изработено лежалка со мермерна плотна со инсталирано греење во неа, на која што се врши масажа пенлив сон и пилинг на телото.
Нејзиното делување е повеќекратно:
Температурата во парната бања ги стимулира виталните функции, го зајакнува имунитетот и на телото му дава додатна енергија.
Топлата пареа ги отвора порите, помага при исфрлување на токсините ја чисти епидермата која постанува мека и нежна.
Во комбинација со ладен туш, ја подобрува циркулацијата, помага при отстранување на целулитот и обнова на ткивата.се добива чувство на уживање и опуштање.
Во почетокот да не се седи повеќе од 10мин, а после може и максимум до 25мин. Температурата треба да се намести помеѓу 35 и 50 степени. Препорачливо е да се користи сунѓер за тело, заради отстранување на мртвите клетки.
После турската бања, се оди на туширање, и она што е важно е дека во бањата се губи доста телесна течност, и затоа после излагање треба да се пие вода, чај или сок за да се надомести изгубената течност.

 
Тука може и да се прави ароматерапија, каде во генераторот се ставаат миризливите екстракти и се добива една додатна релаксација.Мирисот од секој екстракт различно делува на организмот, ги освежува, стимулира, смирува прочистува дишните патишта, делува антибактериско а кај некои има и антицелулитно дејство.
Разлика помеѓу парна бања и сауна во сауната со загревање на вулканските камења се создава сув и топол воздух, а во парната бања се загрева водата и така се создава пареа. Во парната бања повеќе ќе се испотите отколку во сауната

. 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи веднаш 
- Потребна е претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Испечатениот купон треба да го прикажете во студиото,во спротивно ќе Ви се наплати по редовна цена!
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.072 234 591
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk
- За повеќе информации јавете се 072 234 591

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Villa Sparadise
15-ти Корпус бр.41
Охрид, Македонија
E-mail: sparadise_oh@yahoo.com
 

Локација на GoogleMap .