Со купон од 162 ден. добивате 33% попуст на ноќевање за 1 лице во студио или апатман со две спални со појадок и вечера + користење на базен со топла вода, сауна, од 23.02 - 09.03.2020 год. во прекрасниот хотел „Sunrise Park & Spa Complex“

-33%

HOTEL „Sunrise Park&SPA Complex“
0.00 
  162.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

Со купон од 162 ден. и доплата во хотелот од 1636 ден. (26.5 евра) добивате:

 

- Ноќевање за 1 лице во студио или апартман со две спални

- Вкусен појадок.

- Вкусна вечера.

- Бесплатно користење на затворен базен

- Бесплатно користење на лежалки.

- Бесплатно користење на сауна 

- Бесплатно користење на парна бања.

- WiFi во целиот објект.

- Бесплатен паркинг простор.

- Хотелско осигурување и туристичка такса

- Апсолутно се што ви е потребно за беспрекорен одмор, вистинска релаксација и незаборавно зимско уживање.

- Понудата е валидна во период од 23.02 - 09.03.2020  год.

- 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во студио или апартман со две спални со појадок и вечера. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.

- Сместување во собите е по 14:00 часот., напуштањето на собите по 12:00 часот.

- Сместувачки капацитет: 

- Студио - 2 возрасни + 1 дете до 11.99 год.

- Апартман со две спални - 4 возрасни + 2 деца до 11.99 год. или 5 возрасни
 

  Доплати:

- За деца или трет возрасен не е потребно да купувате купон.

- Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно. 

- Прво дете од 5 - 11.99 год. сместено на дополнително легло плаќа 50% од вкупната сума на еден возрасен

- Деца од 6 - 11.99 год. сместени на редовно легло доплаќаат 80% од вкупната сума на еден возрасен

- Второ дете од 0 - 11.99 год. се сместува бесплатно

- Трет возрасен или дете од и над 12 години сместени на дополнително легло во апартман плаќа 70% од вкупната сума на еден возрасен

- Сите дополнителни доплаќања се извршуваат директно во хотелот.

- Доколку бројот на гостите во моментот е помал од 25, наместо на шведска маса, храната се служи според претходно избрано сет мени.

- Храната се служи исклучиво во ресторанот на хотелот

- Приготвување на храна во хотелот не е дозволено.

  

Хотел „Sunrise Park&SPA Complex“

Хотелот се наоѓа на само неколку минути пешачење до најблиската ски станица во Банско. Сместен е на мирна и одлична локација, уреден со природни материјали и нуди безжичен интернет во сите заеднички простории. 
Комплексот содржи гардероба за ски опремата, ресторан и бар кои работат постојано и се на ваше располагање. Спа центарот е опремен со затворен базен со топла вода, сауна, парна бања и ексклузивни третмани за нега на лице и тело.
Комплексот е обиколен со огромна прекрасно уредена градина со сосптвена фурна и можност за припрема на скара. 
На располагање ви е и подземната гаража на хотелот. 
Хотелот располага со 134 редовни легла и распоредени во вкупно 57 сместувачки капацитети. Дел од нив се апартмани дел се студија. 
Секоја соба располага со телевизор, телефон, кујна опремена со основни елементи, фрижидер, сопствена бања, козметика во бањата и сл.  

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Пред да го купите купонот, потребно е да се јавите во хотелот 00359 888 890173 или 00359 749 84009 или да испратите e-mail на sunrisebansko@gmail.com за да резервирате соба.

- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.

- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Хотел „Sunrise Park&SPA Complex“

Област Парцалето
(веднаш до хотел Mountain Paradise
by the walnut trees)

Тел. 00359 749 84 009
00359 888 890 173

е- mail:
sunrisebansko@gmail.com

Локација на GoogleMap .