ОДМОР ВО БАНСКО! Со купон од 175ден. добивате 51% попуст на ноќевање за едно лице во двокреветна соба или студио(со тераса) на база Аll Inclusive + беспплатно користење на СПА центарот во прекрасниот хотел „Casa Karina 4*“

-51%

ХОТЕЛ " CASA KARINA " БАНСКО
3658.00 
  175.00ден.
Кол:  

   ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Со купон од 175 ден. и доплата во хотелот од 1595 ден. (26 евра) добивате:

- Едно ноќевање за едно лице на база All Inclusive

- Сместување во двокреветна соба со тераса или студио

- Користење на внатрешен базен со поглед кон раскошната градина на хотелот и Пирин планина.

- Бесплатно користење на лежалки.

- Бесплатно користење на СПА центар: 

- Сауна, парна бања, фитнес сала.

- Бесплатен wi-fi интернет во целиот објект.  

- Детско катче.

- Отворен паркинг со ограничен број на места.

- Хотелско осигурување, туристичка такса и ДДВ.

- Одлична можност за релаксирање и уживање во Банско.


- Понудата е ВАЛИДНА во период од 27.08 - 30.11.2019 год.

- 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветно соба со тераса или студио + СПА. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.

- Цената е валидна при минимално искористување на капацитетот на собата односно двајца возрасни

- Храната и пијалоците се служат само во ресторанот. 

- Доколку бројот на гости во моментот е помал од 20, храната се служи според претходно подготвено мени. 

- Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци.

- Сместувачки капацитети: 

- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло

- Студио - 2 возрасни + 1 возрасен или едно дете на дополнително легло.

- Едноспален апартман - 2 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло

- Двоспален апартман - 4 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло

  

Доплати:

- За деца и трет возрасен не купувате купон.

- Дете до 3.99 год. се сместува бесплатно.

- Дете од 4 до 11.99 год. сместено на дополнително легло плаќа 20 евра на ден.

- Дете од 4 до 11.99 год. сместено на редовно легло плаќа 21.5 евро на ден.

- Трет возрасен или дете од и над 12 години сместено на дополнително легло плаќа 27.5 еврa на ден

- За единечно сместување доплаќате вкупно 15 евра на ден 

- За бебешко легло (по потреба) се доплаќа 2.5 евра на ден. 

- За паркинг со 24 часовен видео надзор - со ограничен број на места - се доплаќа 5 евра на ден.

- Доплата за домашни миленици до 5 кг. - 5 евра.

- Доплата за бањарка (по желба) 2.5 евра за сите денови додека престојувате. Претходно оставате 15 евра депозит кој по враќањето на бањарката ви се враќа во целост.

- Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот. 

- Исхраната започнува со вечера, завршува со појадок. 

- Сместување во собите во 14:00 часот, а напуштање на собите во 12:00 часот.
Програма за исхрана:

- ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 часот

- корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салами, маслинки, домати, краставици, млеко, јогурт, млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња,мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед , масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок, минерална вода.

- РУЧЕК: 12:30 - 14:00 часот

- 3 вида салати, супа, готвени месни и безмесни јадења, овошје според сезоната, домашни сладки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, тоќено пиво, кафе, чај, сок, минерална вода.

- ВЕЧЕРА: 19:00 - 21:30 часот.

- Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, готвачко шоу, 3 видови салати, скара, во соодветно време, скара во дворот на комплексот, различни видови на месо и безмесно мезе и јадења, десeрти, овошје, леб.

  

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Casa Кarina 4*" e луксузен хотел лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски летувалишта - Банско. Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот. Спокојството и удобноста на хотелот како и добрата услуга Ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор во подножјето на Пирин планина. Располага со студиа, апартмани со една спална соба, апартмани со две спални, различни по големина и со неверојатни глетки кон Рила и Пирин планина.Хотелот нуди одлични услови за одвивање на секаков вид семинари, конференции и корпоративни настани и располага со опремена конференциска сала со капацитет до 60 лица.

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400 или на e-маил info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:
 

„Casa Karina 4*“- БАНСКО

Ул. Грамадето 

2770 Банско, Бугарија

email:info@bansko-casakarina.com

Локација на GoogleMap .