Уживање во Банско! Со купон од од 115 ден. добивате 36% попуст на Ноќевање со појадок и вечера + Спа за денови недела до четврток во во хотел „Spa Vita Springs“

-36%

Хотел „Spa Vita Springs“
0.00 
  115.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

Со купон од 115 ден. и доплата во хотелот од 1068 ден. (17 евра) добивате: 

Ноќевање со појадок и вечера + СПА за денови од недела - четврток.

-  Ноќевање за едно лице  сместено во двокреветна соба или студио.

-  Вкусен појадок. 

- Вкусна вечера.

-  Бесплатно користење на базен со минерална вода со температура од 29 степени.

-  Детски базен со топла минерална вода.

-  Бесплатно користење на парна бања.

-  Бесплатно користење на џакузи.

-  Бесплатно користење на сауна.

-  Лежалки, чадори и крпи.

-  WiFi во заедничките делови на објектот.

-  Бесплатен паркинг простор.

-  Хотелско осигурување, туристичка такса и ДДВ. 

-  Вистинска релаксација и супер уживање.
 

Понудата е валидна од 09.09 - 15.12.2019 год.

- Цената е валидна при искористување на минималниот капацитет на собата (2 возрасни лица). 

- Купувате купон по ноќевање по лице. Тоа значи дека доколку престојувате двајца возрасни за две ноќевања потребни ви се 4 купони 
Сместувачки капацитети: 

- Двокреветни соби - минимален капацитет 2 возрасни; максимален капацитет 2 ворасни + 1 дете или трет возрасен. Квадратура - 24 м2 до 38 м2

- Апартмани - мимимален капацитет 2 возрасни; максимален капацитет 2 ворасни + 2 деца или 4 ворасни. Квадратура - 67 м2. 

  

   Доплати:

- За деца не е потребно да купувате купон.

- Дете до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло.

- За дете од 6 - 11.99 год., доплаќате 7.5 евра по лице за ноќевање со вклучен појадок и вечера + СПА.

- Трет возрасен или дете од и над 12 год. купува купон и ја плаќа редовната цена на понудата.

- За сместување во апартман се доплаќаат по 5 евра на ден за целиот апартман.

- За единечно сместување, купувате купон и доплаќате вкупно 5 еврa на ден. 

- Сите овие суми се доплаќаат на рецепцијата во хотелот.

  

„Spa Vita Springs“ се наоѓа во подножјето на трите најубави и најраскошни планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите: Лоциран е помеѓу светски познатото одморалиште Банско и селото Бања кое е прочуено по повеќе од 75 природни лековити и минерални извори.
Хотелот располага со 12 апартмани и 20 соби кои  се опремени со сателитска ТВ и WiFI. Апартманите  се опремени и со кујна. Бањите се опремени со туш и богата хотелска козметика.

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Задолжителна е претходна резервација на телефон +359 897 854 504 или +359 899 144 198 или на email: info@hotel-vitasprings.com или hotel_vitasprings@mail.bg за да направите предрезервација, наведувајќи го терминот во кој сакате да престојувате и колку лица. (работно време на хотелот - од 09.00 до 18.00 часот)

- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.

- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Хотел „Spa Vita Springs“ 

ул. 2778 c. Бања Разлог
Банско, Бугарија

e-mail:
info@hotel-vitasprings.com

Локација на GoogleMap .