ВЕЛИГДЕН 2019 ВО СИВОТА - ГРЦИЈА!35% попуст на 3 ноќевања (27.04.2019-30.04.2013) за само 89 евра по лице во Т.А. ОLYMPIC TRAVEL - СКОПЈЕ

-35%

T.A. OLYMPIC TRAVEL
0.00 
  5,520.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

– автобуски превоз на горе наведената релација,

–  3 ноќевања (27.04.2019-30.04.2013) ЗА 89 евра по лице  апартмантско сместување(Фортуна програма),

– разглед на Сивота,

– организација, водство и реализација на аранжманот,

– Трето Лице – 79 Евра

– Четврто лице –69 Евра

– 1 дете до 11,99 години – бесплатно во апартман,

(плаќаат само превоз 45 Евра по лице ).

  

СИВОТА – е мало прекрасно место кое е лоцирано помеѓу Парга и Игуменица на крајбрежјето на Јонско море. Дестинацијата нуди голем избор на преубави плажи со кристално чиста вода, мали островчиња, продавници, таверни, кафе барови, идилични пејсажи… и многу повеќе.

Период: 27.04.2019-30.04.2013 – 3 Ноќевања


1 ден27.04.2019 Собир на групата пред Дрводекор во 02:30 часот . Поагање за Сивота. Попатно патување преку Велес, Прилеп, Битола. Пристигнување во Сивота во утринските часови , сместување во апартмани. Разглед на Сивота во пладневните часови. Слободно време за индивидуални прошетки . Ноќевање.

 

2 Ден -28.04.2019 Факултатива- Собир на групата пред во утринските часови и целодневна посета на Парга. Разглед на Парга и слободно време за ручек. Поаѓање кон Сивота во пладневните часови. Ноќевање.

 

3 Ден - 29.04.2019 – Факултатива. Собир на групата и упатување према пристаништето од каде со брод продолжуваме кон една од најатрактивните плажи во Сивота каде се снимани и делови од Blue Lagoon– PISINA BEACH. Вечерта факултативна посета на Грчка Таверна. Ноќевање.

 

4 Ден -30.04.2019. Поаѓање за Македонија околу пладне. Попатна посета на Мецово ( живописно градче кое што е изградено во форма на амфитеатар на надморска височина од 1200 метри, каде што сите куќи се изградени во традиционален стин од камен и дрво. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

  

  

  

  

 

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Пред купување на купонот потребна е предходна резервација 

- Купонот  може да се искористи  само за наведената понуда

- За повеќе информации јавете се на 072 234 591 или 078/ 236 174

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Т.А. ОLYMPIC TRAVEL 

Информации: info@olympictravel.mk

mail- reservation@olympictravel.mk

Локација:Борка Талески број 5, 1000 Скопје 
Спроти Грчка Амбасада 

Локација на GoogleMap .