ГОЛЕМ ПОПУСТ ОД 85% ! Пакет од 28 третмани за слабеење и разубавување во вредност од 17.000ден по цена за само 2500ден. за во САЛОН ЗА УБАВИНА ТРЕНД АС

-85%

САЛОН ЗА УБАВИНА " ТРЕНД АС "
17000.00 
  2,500.00ден.
Кол:  

 ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Пакет од 28  ефективни третмани за слабеење и разубавување

- 7 кавитации

- 7 антицелулитни масажи

- 7 тунел сауни

- 7 пресотерапии

- Фигура каква што од секогаш сте посакувале.

 

Кавитацијата е нова метода во современата медицина со која за кратко време се постигнува губење на масните наслаги, а целта е намалување на обемот и реобликување на телото. Претставува вистинско откритие за оние кои посакуваат складно тело со помош на ефикасен и неагресивен начин.

Како се губат масните наслаги со кавитација?

Кавитацијата го користи ефектот на нискофреквентен ултразвук, со чие делување доаѓа до разградување на масните клетки (липоцити), односно до пукање на нивната мембрана и разлевање во меѓуклеточните простори. По ова под дејство на ензимите се разградуваат и по лимфен пат се елиминираат од телото (на идентичен начин како и маснотиите кои ги внесуваме со храната)
Липосукција без хирушка интервенција, апаратура која гарантира резултати во обликување на човековото тело на безбеден, ефикасен и траен начин. Новиот хит кој третира целулит и локално масно ткиво конечно достапен и кај нас. Резултатите се видливи и трајни веднаш после првиот третман (од 3 до 6 см во обем).Најдобра и најсигурна замена за хирушкиот потфат кај масното ткиво, апаратура која едноставно е чекор понапред од козметологијата и медицината. Ултразвучниот бран како енергија за време на третманот се концентрира на точно одредена длабочина во ткивото и со сигурност се врши селективно разбивање на масното ткиво при што површината на кожата, мускулите, нервите и тетивите остануваат недопрени.
 

   

Антицелулитната масажа има цел да ја израмни „портокаловата“ кожа на телото, која е проблем скоро на секоја жена. Ако се изведува правилно таа помага да се намали целулитот, со видливи реултати.

Антицелулитната масажа е масaжа со посебна техника на работа со која се овозможува ослободување на заробениот (наталожен) целулит и помага во негово брзо елиминирање. Од многугодишното искуство докажано е дека рачната антицелулитна масажа е доста ефективен третман со сигурни и долготрајни резултати.

 

Пресотерапија – апаратурна лимфна дренажа Во современата естетска нега, покрај мануелната техника се повеќе и се поефективно се применува и апаратурната техника на лимфната дренажа, со користење на специјално дизајнирани апарати. Најчесто применуваниот облик на апаратурна лимфна дренажа во апликативната козметика е пресотерапија.

Седечкиот начин на живот, стресните денови на работа и брзите патувања оставаат траги на вашето тело. Лимфна дренажа е терапија при која со метода на притисок на точно определени делови на телото механички се потиснува наталожената меѓуклеточна течност.

Со терапијата се поттикнува функцијата на лимфниот систем за побрзо да се излачат штетните материи од телото како и прекумерната течност. Целиот третман доведува до состојба на опуштеност, намалување на отоците и болката, која евентуално била присутна претходно.

  

САЛОН ЗА УБАВИНА "ТРЕНД АС"

Препуштете се на тимот од експерти за обликување на вашето тело од салонот за убавина "Тренд Ас". Ве очекува професионална услуга и љубезен персонал кој ќе ве пречека со раширени раце за да ги задоволи и надмине вашите очекувања.

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи со претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk.
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.078 236 174.
- За повеќе информации јавете се на 078 236 174

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

САЛОН ЗА УБАВИНА ТРЕНД АС
Ул. Виктор Иго бр.23 (Кисела Вода) Скопје, 
Macedonia (Македонија), 1000

маил.trendas.anita@yahoo.com

Локација на GoogleMap .