Уживајте во зимската приказна во Банско во Јануари и Февруари 2019!Добивате 31% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на луксузен СПА центар во прекрасниот хотел „Casa Karina 4*!

-31%

ХОТЕЛ " CASA KARINA " БАНСКО
3600.00 
  2,480.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Едно ноќевање за едно лице на база HB  2480 ден или 40 евра 

- Сместување во двокреветна соба или студио со балкон. 

- Вкусен појадок.

- Вкусна богата вечера

- Вклучени пијалоци. 

HB ноќевање за месец Јануари  и Февруари,

- Користење на внатрешен базен со поглед кон раскошната градина на хотелот и Пирин планина.

- Бесплатно користење на лежалки.

- Бесплатно користење на СПА центар: 

- Сауна, парна бања, фитнес сала.

- Бесплатен wi-fi интернет во целиот објект.  

- Детско катче.

- Отворен паркинг со ограничен број на места.

- Хотелско осигурување, туристичка такса и ДДВ.

- Одлична можност за релаксирање и зисмко уживање во Банско.

*Понудата не важи за следните термини: 24.12.2018, 25.12.2018, 31.12.2018 и 08.03.2019 год.

НАПОМЕНА:

- Храната и пијалоците се служат само во ресторанот. 
- Доколку бројот на гости во моментот е помал од 20, храната се служи според претходно подготвено мени. 
- Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци.
- Цената е валидна при минимално искористување на капацитетот на собата.
- Сместувачки капацитети: 
- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
- Студио - 2 возрасни + 1 возрасен или едно дете на дополнително легло.
- Апартман со една спална - 2 возрасни + 1 возрасен или дете до 11,99 години на дополнотелно легло.
- Апартман со две спални - 4 возрасни + 1 возрасен  или две деца до 11,99 години на дополнително легло.
- Еден купон важи за едно ноќевања за едно лице. Тоа значи дека ако престојувате двајца возрасни, две ноќевања потребни ви се 4 купони од по 160 ден. итн.
- Понудата НЕ ВАЖИ за празнични денови! 
ДОПЛАТИ:
- За деца и трет возрасен не купувате купон.
- Дете до 5,99 години се сместува бесплатно.
- Дете од 6 до 11,99 години сместено на дополнително легло доплаќа 15,9 евра  на ден.
- Трет возрасен или дете од и над 12 години сместено на дополнително легло доплаќа 21 евро на ден
- Дете од 6 до 11,99 години сместено на редовно легло доплаќа 16,9 евра на ден
- За единечно сместување, купувате купон во вредност од 160 ден. и доплаќате вкупно 36,8 евра на ден 
Доколку наместо во студио или двокреветна соба, сакате да бидете сместени во апартман со една или две спални, потребна е доплата од 5 евра на ден. 
- За бебешко легло (по потреба) се доплаќа 2,5 евра на ден. 
- За паркинг со 24 часовен видео надзор - со ограничен број на места - се доплаќа 5 евра на ден.
- Доплата за домашни миленици до 5 кг. - 5 евра.
- Доплата за бањарка (по желба) 2,5 евра за сите денови додека престојувате. Претходно оставате 15 евра депозит кој по враќањето на бањарката ви се враќа во целост.
- Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот. 
- Исхраната започнува со вечера, завршува со појадок. 
- Сместување во собите во 14,00 часот, напуштање на собите во 12,00 часот.
- Програма за исхрана:
- ПОЈАДОК: 08:00 - 10:00 часот.
- корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салами, маслинки, домати, краставици, млеко, јогурт, млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња,мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед , масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок, минерална вода. 
- ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30 часот.
- Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, готвачко шоу, 3 видови салати, скара, во соодветно време, скара во дворот на комплексот, различни видови на месо и безмесно мезе и јадења, десeрти, овошје, леб.
Процедурата за купување на купон е следнава:
- Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400  или на маил info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)
-  По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купон.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле. При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.

- Купонот може да се искористи  за Јануари  и Февруари

  

"Casa Кarina 4*" луксузен хотел лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски летувалишта - Банско. Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот. Спокојството и удобноста на хотелот како и добрата услуга Ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор во подножјето на Пирин планина. Располага со студиа, апартмани со една спална соба, апартмани со две спални, различни по големина и со неверојатни глетки кон Рила и Пирин планина.Хотелот нуди одлични услови за одвивање на секаков вид семинари, конференции и корпоративни настани и располага со опремена конференциска сала со капацитет до 60 лица.

  

  

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот може да се искористи за месец Јануари и Февруари
- Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400 или на 
e-mail: info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)

- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купон.
- Единствениот код од купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле. 
При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.

 

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Casa Karina 4*

5 Kralev dvor Bansko, Bulgaria (България), 2770

+359 885 846 816; +359 884 519 400

info@bansko-casakarina.com

Локација на GoogleMap .