НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО БОРОВЕЦ! Со купон од 1000ден.добивате 35% попуст на новогодишен пакет за луда и незаборавна забава во хотел Бор - Боровец

-35%

Хотел Бор***
0.00 
  1,000.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

Со купон од 1000 ден. и доплата на лице место во хотелот  од 11040ден. понудата е по лице и  добивате:

- ТРИДНЕВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ ЦЕНА 

- Три ноќевањво двокреветна соба

- потребно е најмалку две лица да престојуваат 

- Три појадоци

- Две стандардни вечери

- Една празнична Новогодишна вечера на сет мени со DJ програма, жива музика, фолклорна програма и новогодишна лотарија

- Бесплатен Wi-Fi во општите делови во хотелот

- Бесплатен транспорт до жичарница /на околу 500 м /

- Бесплатен паркинг

- Туристичка такса

- понудата важи од 29.12.18 до 02.01.2019

ДОПЛАТИ:

Деца до 2,99 години престојуваат бесплатно.

Деца од 3 до 12,99 години плаќаат 11 € на ден. 

Деца над 13 години и трет возрасен на екстра кревет плаќаат 18 € на ден.

НОВОГОДИШНО МЕНИ

Комбинирана салата со домати, краставици, пинџур, снежанка, печени пиперки, овчо сирење, маслинки
***
Палачинка со кремасто сирење и чаден лосос
врз букет од свежи салати
***
Похувана пиперка, похувани сирења, пилешки стек 
***
Мисиркин ролат гарниран со карамелизирани костени и пире од зеленчук
или
Млечно телешко со пире од компири и динстан зеленчук
***
Новогодишна баница 
***
Италиајнски колбаси
***
Чизкејк со шумско овошје
***
Леб, путер, пире од маслинки, урда со билки
***
100 гр. ракија, ½ шише бело или црвено вино, чаша шампанско, 1 вода, 1 безалкохолен пијалок

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Бор е еден од првите хотели во планинското одморалиште Боровец. Се наоѓа во стариот центар на одморалиштето, на околу 600 метри од ски-лифтот.
Реновиран во 2016 год. хотелот располага со 48 двокреветни соби и 3 апартмани, погодни за семеен, зимски и летен туризам, детски кампови, работилници, конференции, пречек на празници, спортски кампови.

Ви предлагаме пријатна и комфорна атмосфера со добра услуга. Ќе уживате во мир, спокојство и комплетен одмор.

Хотелот ги нуди следните услуги:
1. Сеф на рецепција - со доплата.
2. фен и пегла се достапни на рецепција со депозит;
3. 24 часовна рецепција. /говориме бугарски, руски, англиски /
4. Домашни миленици не се дозволени;
5. Перење и хемиско чистење со доплата; Промена на постелнина и пешкири - 2 пати за 7 ноќи;
6. Пушењето во просториите е забрането;
7. Конференциски сали - 2 сали со по 25 места;
8. Плаќања се прифаќаат во готовина и со платежна картичка;
9. Организација на скијачки училиште и изнајмување на опрема за скијање;
10. Бебешко креветче – ограничен број.
11. На располагање на нашите гости е ресторан со 200 места, во сала и на отворена тераса со поглед на планината Рила. Исхраната е и шведска маса и a la carte. Менито е разновидно, комбинира искушенија од модерниот кулинарски свет и најдоброто од традиционалната бугарска кујна.
Во пријатна атмосфера на нашиот лоби бар можете да уживате на широк асортиман на топли и освежувачки пијалоци.
Ве покануваме да го планирате вашиот семеен или бизнис празник со нас. Тим на професионалци ќе се грижи за вашето незаборавно искуство.
Работно време на ресторанот: 08:00 - 22:00
Лоби бар: 08:00 - 22:00 часот

  

  

Боровец е првото планинско одморалиште во Бугарија.
Тој се наоѓа во подножјето на највисокиот врв на Балканот - врв Мусала (2925 м). Лоциран во пазувите на планината Рила на 1350 м. надморска височина, одморалиштето привлекува стотици туристи со својата уникатна природа.
Боровец е лесно достапен. До него се постигнува по првокласна патна мрежа од Самоков (12 км), Софија (72 км), станица Костенец (27 км), Дупница (52 км). Постои редовен автобуски превоз низ целата година, а во текот на зимската сезона има автобуски превоз до и од Самоков на секои 30 мин. 
Одморалиштето предлага одлични услови за одмор и рекреација како во текот на летото, така и за време на зимската сезона, предлагајќи скијачки патеки со различна тежина во должина од над 50 км.

  

 

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Понудата важи за новогодишната прослава 2019 г. во хотелот од 29.12.18 до 02.01.2019

- Понудата е за едно лице 

- Потребна е предходна резервација за слободни места на E-mail: sales.bor@imperialgroup.bg  или mail: sales.bor@imperialgroup.bg

- После потврдна информација дека има слободни места се превземаат купоните и се приложуваат на e-mailot  на хотелот 

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:
 

Хотел Бор***

K.к. Боровец, Р. Бугарија

Тел: +359 882/ 07 10 10

E-mail: sales.bor@imperialgroup.bg
Website: hotelbor-borovets.com

Локација на GoogleMap .