Луксузен зимски одмор во Девин - Бугарија! Со купон од 100 денари добивате 35 % на едно ноќевање + појадок во СПА Хотел "Орфеј"

-35%

СПА Хотел Орфеј
1800.00 
  100.00ден.
Кол:  

  ОПИС НА ПОНУДАТА:

- 1 ноќевање за едно лице со вклучен појадок 

- Понудата важи за најмалку 2 ноќевања 

- Понудата важи за денови од понеделник до четврток 

- Доплата од 34 лева или 1070 се врши на лице место во хотелот 

- Во зависност од тоа колку ноќевања ќе престојувате толку купони превземате на пр 2 ноќевања- 2 купони, 3 ноќевања - 3купони итн..

- Користење на минерален базен (29º)

- Сауна

- Парна бања

- Џакузи (35º)

- Фитнес

- Паркинг

- Интернет во заедничките простории

- Туристичка такса

Осигурување и ДДВ

- понудата важи од 02.01.19 - 24.04.19 и од 30.04 - 27.06.2019 

   

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Луксузниот хотел Орфеј е лоциран во центарот на одморалиштето Девин, меѓу неверојатен приватен парк со неповторлива глетка кон Родопите. Оддалечен е  на околу 30 километри  од Пампорово и на околу 90 километри од аеродромот во Пловдив.
СПА Хотел Орфеј е модерен комплекс, Во кој имате полза од уникатните карактеристики на регионот, со можности за рекреација, спорт, забава и СПА третмани.

  

Комплексот располага со 210 соби, од кои 45 апартмани и 165 двокреветни соби. Меѓу главните предности на комплексот се пријатна атмосфера и можноста за комплетен одмор, квалитетот на СПА услугите и не на последно место вкусната храна.
Гостите на хотелот можат да се восхитуваат на бугарската, европска и ориентална кујна во:
Главен ресторан со капацитет од 260 внатрешни и 80 надворешните места.
Европски ресторан со капацитет од 120 внатрешни и 60 надворешните места.
Ориенталски ресторан со капацитет 90 внатрешни и 60 надворешните места.

Балнеолошкиот блок на комплексот е единствен од ваков вид и е изграден на начин кој овозможува спроведување на врвни и ефикасни Физикални методологии и програми за балнеопрофилактика, рехабилитација и рекреација. Хотелот се напојува од два минерални извори, познати по своите лековити својства - Беденски и Девински извори, за коишто  има дозволи за искористување на водата. По истекот на крајниот рок на дозволите, корисникот може автоматски да ги обнови за пет години. Сето ова го прави СПА Хотел Орфеј како забавен и привлечен центар, така и во место за спроведување на најсовремените и ефикасни Физикални методологии и програми за балнеопрофилактика и рекреација. Бубрежни - уролошки заболувања (бубрежно-камена болест, која протекува со кисела и алкална урина, состојби по литотрипсија, пиелонефритис, гломерулонефритис, акутна бубрежна инсуфициенција од Прв степен) - ендокрини заболувања (различни видови на дијабетес, гихт и хиперурикемија); за надворешна употреба: - локомоторниот апарат (дегенеративни и воспалителни заболувања на зглобовите, пост-травматични и ортопедски болести, оштетување на меките ткива); - Болести на нервниот систем (периферен и централнен); - Половиот систем (ендометритис, параметритис, стерилитет, простатитис и др.) - Кардиоваскуларниот систем (хипертензивна болест, исхемична болест на срцето и пост- инфарктни состојби) - кожни болести (од воспалителна, алергиска и друга природа како егземи, дерматитис, псоријаза и др.) - за инхалациона терапија кај болести на респираторниот систем од воспалителна, алергиска и токсична природа (на трахеите, бронхијална астма, хронична пневмонија и др.) - за спортско-профилактички цели и калење на организмот.

Комплексот нуди широк спектар на услуги и производи:

- Пијано бар со капацитет од 70 места
- Лоби бар со капацитет од 20 места
- Бар-басен со капацитет од 45 места
- СПА и балнеорекреациски услуги
- Деноноќен рум-сервис
- Перење и пеглање
- Сефови за скапоцености
- Модерно опремен бизнис центар со две конференциски сали  (капацитет од 150 и 300 луѓе ) со модерна мултимедија и опрема за озвучување
- Медицински услуги
- Туристички тури и екскурзии во околината на градот Девин
- Продавница  за сувенири, фризерски салон,Бутик
- Паркинг со капацитет од 120 возила
- Хотелот нуди и прекрасни услови како за рекреација, така и за спорт.
- На располагање на гостите се:
- игралиште за тенис, одбојка и фудбал.
ДОПЛАТИ:

- Ноќевање со појадок:
- Дете до 2.99г- престој бесплатен
- При престојување во денови од недела до четврток:деца 3г-12г - 18 лева, трет возрасен 25 евра 
- При викенд престојување пет-саб:деца 3-12 г - 20 лева,трет возрасен 27 лева
- При едно ноќевање:деца 3 -12 г-  21лева,трет возрасен - 30 лева 
Ноќевање со појадок и вечера
- Дете до 2.99г-бесплатен престој
- При престојување во денови од недела до четврток:деца 3г-12г- 23 лева,трет возасен - 32лева
- При викенд престојување пет-саб:деца 3-12 г- 25 лева, трет возрасен 34лев 
- При едно ноќевање:деца 3 -12 г-  27 лева, трет возрасен 36 лева

  

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Понудата важи за едно лице 

- Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот

понудата важи од 02.01.19-24.04.19 и од 30.04-27.06.2019 

- Понудата не е валидна за официјалните празници.

- Неопходна е претходна резервација на тел: +359 3041 20 41; +359 889 776 771 (до 19:00 ч.).
или на маил  reservations@orpheus-spa.com

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

СПА Хотел Орфеј

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Цветан Зангов №14
Тел: +359 3041/ 20 41
Тел: +359 889 776 771 
E-mail: reservations@orpheus-spa.com
Website: www.orpheus-spa.com

Локација на GoogleMap .