Одлична понуда за зимско уживање во Банско! Со купон од 100ден. добивате 41 % попуст на едно ноќевање + појадок по лице во Hotel Hermes 3*

-41%

Hotel Hermes 3*
1800.00 
  100.00ден.
Кол:  

 ОПИС НА ПОНУДАТА:

- 1 ноќевање + појадок  за 1 лице 

- ноќевање во двокреветна соба 

- Доплата од 1054ден (17 ЕВРА) се врши на лице место во хотелот 

- Во зависност од тоа колку ноќевања  ќе престојувате толку купони превземате на пр 2 ноќевања - 2 купони, 3 ноќевања-3купони инт.. 

 

ПОНУДАТА ВАЖИ ЗА СЛЕДНИВЕ ТЕРМИНИ:

- 01.12.18 - 23.12.18

- 14.01.19 - 24.01.19

- 25.02.19 - 31.03.19
 

ДОПЛАТИ:

- дете до 1.99 години се сместува бесплатно

- за деца од 2 до 11.99 години има 50% намаление од цената за едно ноќевање 

- за возрасен човек за дополнително легло 20% намалување  од цената за едно ноќевање по човек

  

  

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Хотел Хермес е луксузен хотел, лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски градови - Банско. Хотелот располага со 130 легла во соби за двајца и апартмани, сите опремени со телевизор, телефон и интернет.

Хотелот обезбедува транспорт до ски стазите, изнајмувње на скии, ски инструктори, планински водачи за прошетки, тематски екскурзии во музеите на Банско. Одлично опремен хотелот Хермес пружа вистинско уживање за сечиј вкус.

Нуди богато сместување за своите постетители, како што се луксузни апартмани, со екстра додатоци, соби за двајца кои се погодни за парови кои скијаат, галерија - апартмани со сопствен влез кои ќе ги задоволат сите ваши потреби за време на зимувањето во Банско, и единчени соби кои се комплетно опремени.

Хотел Хермес располага со широка палета на услуги:

За забава:

Лоби бар - тивко место погодно за одмор и поминување квалитетно време со пријатели, каде може да се најде богато мени на коктели и десерти. 
Ресторан - го нуди најдоброто од Бугарската како и Европската кујна.
За опуштање и рекрација: 

Сауна - идеално решение за рекреација и опуштање по напорниот ден поминат во скијање
Масажи - различните видови масажи ќе ви помогнат да се опуштите
Бања
Фитнес центар
За деловни состаноци:

Конференциска сала со капацитет од 100 места, опремена со мултимедијална технологија. 
Дополнителни услуги:

Паркинг
Транспорт до ски стазите
Изнјамување на скии
Ски инструктори
Тематски екскурзии
Планински водачи за прошетки
Тури до Рилски Манастир, Мелник, Роженски Манастир, и др. 
Градот Банско кој е на 925 метри надморска височина се наоѓа во југозападниот дел на Бугарија, поточно на Пирин планина, или 150 км јужно од Софија.  

Градот веднаш започнува со националниот парк “Пирин” кој е на листата на национални паркови и резервати на Обединетите Нации. Паркот вклучува два резервати со 11 природни богатства и 13 историски обележја. Има уникатна флора и восхитувачки релјеф со карпести врвови, и 186 езера со кристално бистра вода.

Банско им нуди на своите посетители непрекината ски стаза од 16 км, која започнува од врвот Тодорка (кој се наоѓа на 2600 м надморска височина) како највисоката точка на ски центарот, па се до базната станица на жичарата на периферијата од градот. Последните 7 км од стазата се осветлени, и местото е опремено со машини за вештачки снег со цел да се постигне одлично ски искуство дури и при потопли услови.

Љубителите на скијањето може да уживаат во вкупно 70 км совршени подготвени и безбедни ски стази. Стазите се поделени на 30% стази за почетници, 45% стази за напредни скијачи и 35% стази за експерти. Снегот е гарантиран од  Декември до Мај.

Покрај тоа што е одличен ски центар, Банско е познат и по својата културолошка вредност, како град музеј. Уште од 18ти век па се до денес во Банско работеле талентирани сликари и копаничари, чиј труд може да се види во куќите и црквите на Банско, Манастирот Рила, итн.

Преку посета на Банско може да се открие историјата на Бугарија, да се видат уникатните уметнички и културни вредности, да се ужива во прекрасната природа и да се релаксира во пријатна атмосфера.

  

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот може да се искористи во погоре наведените термни
- Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
- Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
- По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
- Превозот не е вклучен во понудата.
- Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Hotel Hermes 3*

Glazne Quarters, Belejkov Str. Bansko, Bulgaria (България), 2770

+359 74 392235; +359 877 619497

reservations@hotelhermes.bg; info@hotelhermes.bg

Локација на GoogleMap .