Луксузен одмор во Разлог (08.09 - 22.12.2018) ! 30% попуст на 1 ноќевање за две лица со богат појадок + користење на СПА центар во The Balkan Jewel Hotel

-30%

Balkan Jewel Hotel
2925.00 
  2,045.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- 1 ноќевање за две лица на база BB 

- ноќевање во студио

-Во цената е вклучено:

- Бесплатно користење на Спа ценатрот (внатрешен базен со топла вода 30-33 С˚, џакузи, сауна, парна бања, лежалки, фитнес центар)
- Бесплатен транспорт до Банско, гондолата и Разлог со автобус
- Детско катче
- Бесплатен паркинг
- Интернет
- Користење на Playstation во лоби барот
- Билијард и тениска маса

Доплати:

- За дете од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 7 евра за BB ноќевање или 11 евра за HB ноќевање
- За дете над 12 години и за трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 10 евра за BB ноќевање или 18 евра за HB ноќевање
- Сите доплати се прават дирекно во хотелот
- Превозот не е вклучен во понудата
- Потребно е да приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
- Доколку не го искористите ваучерот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
- За дете до 5.99 години на дополнителен кревет е бесплатно

  

  

Комплексот "The Balkan Jewel" се наоѓа во подножјето на планината Пирин и се граничи со Пирин Голф теренот дизајниран од легендарниот Иан Уузнам. Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени апартмани со комплетно опремена кујна, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Ќе најдете пријатни катчиња за игра и забава, како за возрасни, така и за деца. Хотелот располага со удобна сала за конференции, состаноци и настани. Во ресторанот ќе ве пречека добро истрениран тим.

Хотелот располага со лоби бар, рецепција, ресторан, спа центар, фитнес, конференциска сала и детско катче.

Ресторанот е на 80 метри квадратни и е погоден за организирање коктели, семејни прослави и банкети. На располагање е и летна градина со капацитет од 70 места. Ресторанот нуди разновидност на вкусна традиционална бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина која ќе гo задоволи секој префинет вкус.

  

  

  

  

  

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот може да се искористи од 08.09.2018 до 22.12.2018
- Едно лице може да купи повеќе купони и да ги комбинира за повеќе ноќевања
- За закуп на соба, потребно е да престојувате минимум 2 лица, односно да купите минимум 2 купони
- Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
- По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
- За дете до 5.99 години на дополнителен кревет е бесплатно

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Balkan Jewel Hotel

Area Betolovoto, P.O. Box 62, Razlog 2760 2760 Razlog, Blagoegrad

тел:+359 747 98 111; +359 882 811 211

емаил:office@balkanjewel.com

Локација на GoogleMap .