Романтичен одмор во прекрасното Крушево! Со купон од 100 денари добивате 45% попуст на 1 ноќевање за две лица во апартман вила Флора-Крушево

-45%

ВИЛА ФЛОРА - КРУШЕВО
2000.00 
  100.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- 1 ноќевање за две лица 

- Доплата од 1000 ден. се врши на лице место во вилата 

- Задолжителна е предходна резервација 

- За викенд потребно е да престојувате мин. 2 ноќевања, односно да купите мин. 2 купони

- Сместувањето е во  комплетно оремени апартмани со кујна, тоалет wi-fi

- За закуп на апартман потребно е да купите мин. 2 купони

- За дете до 6 год. сместувањето е бесплатно

- За дете од 6 - 12 год. за едно ноќевање потребна е доплата од 200 ден. во вила Флора

- За сместување на две деца од 6 - 12 год. потребно е да купите еден купон

- За сместување на деца над 16 год. и трето возрасно лице потребно е да купите купон

 

Вила Флора располага со два двособни апартмани:

-  Апартман 1 располага со:

-  Една спална соба со брачен лежај и два единечни лежаи
-  Купатило
-  Дневна соба со аголна гарнитура која се приспособува како дополнителен лежај
-  Посебна комплетно опремена кујна
-  ТВ во двете соби, кабелска, WIFI
-  Парно греење
-  Максимален капацитет за сместување – шест лица
- Апартман 2 располага со:

- Спална соба со брачен лежај и два единечни лежаи и посебнен дел за дневен престој со аголна гарнитура која се приспособува како дополнителен лежај
- Купатило
- Посебна комплетно опремена кујна со тарпезариска маса
- Парно греење
- Тераса со прекрасен поглед на градот
- Максимален капацитет за сместување – шест лица

Добродојдовте во најстарата Република на Балканот, белегот на Илинденското востание и воедно највисокиот град во нашата Македонија – Крушево! Во лулката на Баба планина, Крушево е еден од најстарите македонски градови, кој својот развој го доживува уште во 18 век. Првично населен од Македонските Власи и Македонците од регионот Река во Западна Македонија, наречени Мијаци. Тие биле трговци, мајсори, резбари и зоографи. Од нив останала убавата црква Св. Никола од 1832 год. Крушевската архитектура преставува склоп на народите и културите кои живееле во овој предел. Речиси сите сé уште ги носат семејните гробови на предната фасада, а внатрешноста е украсена со мебел и украсни детали од дрво и резба, како и насликани ѕидови, мешавина на сеќавањата на старата татковина.

  

  

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Пред купување на купонот потребна е предходна резервација 

- Купонот  може да се искористи  само за наведената понуда.

Задолжително е превземање на купонот во спротивно се наплаќа по редовна цена!

- За повеќе информации јавете се на 078/ 236 174

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

ВИЛА ФЛОРА - КРУШЕВО

Коча Миленку бр. 61

email: n.odjakli@gmail.com

 

Локација на GoogleMap .