Со купон од само 140 ден. добивате 30% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на надворешен базен со минерална вода, надоврешно џакузи со минерална вода + СПА во денови сабота и недела во хотел „Spa Vita Spring

-30%

Хотел „Spa Vita Springs“
0.00 
  140.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- Со купон од 140 ден. и доплата во хотелот од 1261 ден. (20 евра) добивате: 

Ноќевање со појадок и вечера + СПА за денови од петок и сабота

- Ноќевање за едно лице  сместено во двокреветна соба или студио.
- Вкусен појадок. 
- Вкусна вечера.
- Бесплатно користење на надворешен базен со минерална вода
- Бесплатно користење на надворешно џакузи.
- Бесплатно користење на базен со минерална вода со температура од 29 степени.
- Детски базен со топла минерална вода.
- Бесплатно користење на парна бања.
- Бесплатно користење на џакузи.
- Бесплатно користење на сауна.
- Лежалки, чадори и крпи.
- WiFi во заедничките делови на објектот.
- Бесплатен паркинг простор.
- Хотелско осигурување, туристичка такса и ДДВ. 
- Вистинска релаксација и супер уживање.
 

Напомена: Понудата е валидна од 01.11 - 10.03.2019 год.

- Цената е валидна при искористување на минималниот капацитет на собата (2 возрасни лица). 
- Понудата е валидна за денови петок и сабота
- Купувате купон по ноќевање по лице. Тоа значи дека доколку престојувате двајца возрасни за две ноќевања потребни ви се 4 купони од по 120 ден.
Сместувачки капацитети: 
- Двокреветни соби - минимален капацитет 2 возрасни; максимален капацитет 2 ворасни + 1 дете или трет возрасен. Квадратура - 24 м2 до 38 м2
- Апартмани - мимимален капацитет 2 возрасни; максимален капацитет 2 ворасни + 2 деца или 4 ворасни. Квадратура - 67 м2. 
 

Доплати:

- За деца не е потребно да купувате купон.
- Дете до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло.
- За дете од 6 - 11.99 год., доплаќате 7.5 евра по лице за ноќевање со вклучен појадок и вечера + СПА.
- Трет возрасен или дете од и над 12 год. ја плаќа редовната цена на понудата.
- За сместување во апартман се доплаќаат по 5 евра на ден за целиот апартман.
- За единечно сместување, купувате купон и доплаќате вкупно 5 еврa на ден. 
- Сите овие суми се доплаќаат на рецепцијата во хотелот.

  

Хотел „SPA VITA SPRINGS“, Бања

Хотелот е се наоѓа во подножјето на трите најубави и најраскошни планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите: Лоциран е помеѓу светски познатото одморалиште Банско и селото Бања кое е прочуено по повеќе од 75 природни лековити и минерални извори.
Хотелот располага со 12 апартмани и 20 соби кои  се опремени со сателитска ТВ и WiFI. Апартманите  се опремени и со кујна. Бањите се опремени со туш и богата хотелска козметика.

  

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Задолжителна е претходна резервација на телефон +359 897 854 504 или +359 899 144 198 или на email: info@hotel-vitasprings.com или hotel_vitasprings@mail.bg
 за да направите предрезервација, наведувајќи го терминот во кој сакате да престојувате и колку лица. (работно време на хотелот - од 09.00 до 18.00 часот)
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. 
- При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

Хотел „SPA VITA SPRINGS“, Бања

ул. 2778 c. Бања Разлог
Банско, Бугарија
e-mail: 
info@hotel-vitasprings.com
тел. +359 897 854 504; 
+359 899 144 198 

Локација на GoogleMap .