50 % попуст на МАДЕРОТЕРАПИЈА - специјален вид на антицелулитна масажа за брзо и ефикасно елиминирање на целулитните наслаги за совршено витко тело без целулит само во САЛОН ЗА УБАВИНА ТРЕНД АС

-20%

САЛОН ЗА УБАВИНА " ТРЕНД АС "
1000.00 
  500.00ден.
Кол:  

ОПИС НА ПОНУДАТА:

- МАДЕРОТЕРАПИЈА 

- Специјален вид на антицелулитна масажа со брзи ефективни резултати

- времетраење на еден третман е 60 минути

- мазна кожа без целулит 

МАДЕРОТЕРАПИЈА или посебен вид на антицелилитна масажа,која се изведува со специјално дизајнирани дрвени елементи.Во основа оваа антицелулитна техника е стимулирање на лимфната дренажа што е прв и основен чекор во борбата против целулитот.Секогаш кога ја стимулираме лимфната дренажа добиваме покрај естетски ефект и комплетна детоксикација и релаксација на целиот организам.

КОЈ ТРЕБА ДА ПРАВИ МАДЕРОТЕРАПИЈА ?
Оваа терапија се препорачува да ја прави секој кој сака да се ослободи од целулитот а кој од сите антицелулитни техники највеќе верува во масажите.Со мадеротерапијата за разлика од класичните антицелулитни масажи многу полесно и побрзо се постигнуваат резултати.Третманот е корисен за целокупното здравје бидејки добрата лимфна дренажа е детокс на целото тело и правилно функционирање на имонолошкиот систем.

КОЛКУ ТРЕТМАНИ СЕ ПОТРЕБНИ,КОЛКУ ТРАЕ ЕДЕН ТРЕТМАН,ШТО ОБФАЌА И КОЈА Е ДИНАМИКАТА НА КОРИСТЕЊЕ НА МАДЕРОТЕРАПИЈАТА?
Се препорачува најмалку две серии по 10 третмани во зависност од степенот на целулит кај клиентот.Третманот трае 60 мин.Третманите се прават секој втор или секој трет ден.Со овој третман се третираат сите регии (нозе,раце,стомак,струк,грб).Посебно се потенцира дека сите регии треба да се прават на секој третман.

ДАЛИ ОВАА МАСАЖА Е БОЛНА?
Болна осетливост во првите неколку масажи е возможна исто како и кај антицелулитните класични масажи.Некои клиенти на третманот се релаксираат а некои чуствуваат непријатност во моментите кога се третираат деловите кои сериозно се зафатени со целулит.

 

 

 

САЛОН ЗА УБАВИНА "ТРЕНД АС"

Препуштете се на тимот од експерти за обликување на вашето тело од салонот за убавина "Тренд Ас". Ве очекува професионална услуга и љубезен персонал кој ќе ве пречека со раширени раце за да ги задоволи и надмине вашите очекувања.

 

 

УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:

- Купонот можете да го искористите во рок од 30 дена.
- Купонот може да се користи со претходна резервација
- На располагање има неограничен број на купони
- Купонот за услугата/производот се купува на сајтот на ekolektiva.mk.
- Доколку Ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не на маил contact@ekolektiva.mk или на тел.078 236 174.
- За повеќе информации јавете се на 078 236 174

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

ЗА КОМПАНИЈАТА:

САЛОН ЗА УБАВИНА ТРЕНД АС
Ул. Виктор Иго бр.23 (Кисела Вода) Скопје, 
Macedonia (Македонија), 1000

маил.trendas.anita@yahoo.com

Локација на GoogleMap .